onursalhaber

‘’Türkiye, mazlumların umudu zorbaların kâbusudur’’

11. Kocaeli Kitap Fuarı’nda sevenleriyle buluşan Yusuf Kaplan, “Medeniyet Krizi Nasıl Aşılır?” konulu söyleşisini gerçekleştirdi.
Bu haber 2019-05-05 12:57:19 eklenmiş ve 37 kez görüntülenmiştir.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 11. Kocaeli Kitap Fuarı’nda yazar Yusuf Kaplan, sevenleriyle buluştu. Uluslararası Fuar Merkezi Yahya Kaptan Konferans Salonu’nda “Medeniyet Krizi Nasıl Aşılır?” konulu söyleşisini gerçekleştiren Kaplan, sohbet havasında vatandaşlara tecrübelerini aktardı. Kaplan, “Dışardan İslâm’ı terörle özdeşleştirme, İslâmî söylemleri bitirme, Müslüman ülkeleri fiilen işgal etme ve İslâmî kaygılarla nefes alıp versin vermesin Müslüman ülkelerin güçlü liderlerini teker teker düşürme, yok etme savaşı veriliyor.  İşte tam burada Türkiye; dünyanın ruhudur, mazlumların umududur, zorbaların kâbusudur” dedi.

 

“CUMHURBAŞKANIMIZA NEFES ALDIRMAMAYA ÇALIŞIYORLAR”

Ay Parçası, Düşünme Biçimleri, Avrupa Tarihinin Oluşumu gibi kitaplarıyla adına sıkça duyuran Yusuf Kaplan, “200 yıldır bu ülke bizlerden alındı. 200 yıldır da bu ülkeyi geri nasıl alabiliriz diye çabalıyoruz” diyerek sözlerine başladı. Kaplan, “Sultan Abdulaziz’in bileklerini kestiler, Padişah Abdulhamit’i tahtan indirdiler, Adnan Menderes’i astılar, Turgut Özal ve Muhsin Yazıcıoğlu’nu öldürdüler. Necmettin Erbakan’ı yaşarken öldürdüler ve son olarak Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a nefes aldırmamaya çalışıyorlar” diye konuştu.

 

“MÜSLÜMAN ÜLKELERDEKİ GÜÇLÜ LİDERLERİ YOK EDİYORLAR”

“Batılılar İslâm’ı terörle özdeşleştirme, İslâmî söylemleri bitirme, Müslüman ülkeleri fiilen işgal etme ve İslâmî kaygılarla nefes alıp versin vermesin Müslüman ülkelerin güçlü liderlerini teker teker düşürme, yok etme savaşı veriyor” diyerek sözlerine devam eden Kaplan, “Bir yandan İslâm dünyasını adım adım, karış karış işgal ediyor, parçalıyor, iç çatışma alanlarını alabildiğine kaşıyor; Afganistan’dan Libya’ya, Irak ve Suriye’den Pakistan’a kadar ülkeleri yerle bir ediyor; öte yandan da Müslüman ülkelerdeki güçlü liderleri teker teker yok ediyor. Şimdi Cumhurbaşkanımız Erdoğan’a kafayı takmış durumdalar. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın nasıl olursa olsun gitmesi için inanılmaz pespayelikler yapmaktan çekinmiyorlar” şeklinde konuştu.

 

“YUNUSLAR, MEVLANALAR YETİŞTİRECEK 2 ÜNİVERSİTE BİZE YETER”

İki asırdır yaşadığımız ikinci büyük medeniyet krizini yaşadığımıza dikkat çeken Kaplan, “Bu kriz, küresel ölçekte yaşanan haksızlıkların, hukuksuzlukların, zorbalıkların tavan yapmasıyla ve bu arada bizim Müslümanlar olarak sefih sekülerleşme sürecine, konformizme, menfaatperestliğe sürüklenmemizle, ahlâk, adalet ve hukuk ilkelerini hiçe sayan savruk bir hayat yaşamımızla daha da kangrene dönüşüyor. Eğitim sistemimiz çökmüş durumdadır. Genç kuşakla ilgilenen ve ülkenin geleceğini anlatmaya çalışan biriyim. Gençlerini düşünmeyenler geleceğini imha ederler. Bir sürü üniversiteye gerek yok bana 2 üniversite yeter. Yunuslar Mevlanalar yetiştirecek üniversite lazım bizlere” şeklinde konuştu.

 

KAPLAN, ÇIKIŞ YOLU İÇİN ÖNERİLER VERDİ

‘’Krizden çıkış yolu için bir kaç maddelik özlü bir öneride bulunacağım’’ diyerek son sözlerini söyleyen Yusuf Kaplan, şöyle devam etti; “Birincisi; yeniden Müslümanlaşmamızı sağlayacak, gücün, dünyevî çıkarların değil İslâm’ın, adaletin, kardeşliğin, hakikatin önünü açacak güçlü bir muhasebe ve toparlanma sürecine ihtiyacımız var. İkincisi; yılmayacak, yıkılmayacak, makûs talihimizin yenilmesinde kurucu, koruyucu ve ön açıcı roller oynayacak, fırtınalara karşı dalgakıran gibi karşı duracak güçlü liderlere ihtiyacımız var. Üçüncü olarak da; devletler arasındaki ekonomik, sosyal, kültürel, fikri ve askeri ilişkileri süratle hızlandırmamız ve kalıcı, ön açıcı boyutlara ulaştırmamız şart. Yoksa yok olmaktan kurtulamayız.”

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer ANA SAYFA haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Anket
Sitemizi Nasıl Buldunuz?
Fena Değil
Güzel
İdare eder
Kötü
Çok kötü
Onursalhaber Güncel Kocaeli,Gebze,Darıca,Çayırova, Haber Sitesi
sanalbasin.com yesidir
© Copyright 2017 Onursal Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site Medyahost internet Hizmetleri haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GAZETE DAĞITIM BÖLGELERİMİZ
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA