onursalhaber

Arkamızda AKP değil, halk var

Yeniden refah partisi Kocaeli il yönetim kurulu, büyük kongreden sonra ilk defa toplantısını gerçekleştirdi. İl başkanı Mehmet Aras ın yönettiği toplantıya katılım çok yüksekti.Partinin 1. Olağan büyük kongresinde MYK üyeliğine seçilerek, partinin kurmay kadrosuna katılan il başkanı Mehmet Aras, il yönetim kurulu üyelerinin tebriklerini kabul etti. Genel başkan Dr. Fatih Erbakan’ ın kendisine duyduğu güvenden dolayı çok mutlu olduğunu ifade etti.
Bu haber 2019-11-23 19:04:06 eklenmiş ve 301 kez görüntülenmiştir.

Mehmet Aras Kocaeli teşkilatlarının kongreye rekor düzeyde katılım gösterdiğini ifade ederek, bu durumun oluşmasında emeği geçen teşkilatlarına ayrı ayrı teşekkür etti.

Aras Dilovası nda çekilmiş bir fotoğrafı tüm yönetim kuruluna göstererek, işte adanmışlık, işte dava adamlığı böyle olur dedi. Aras ın basınla da paylaştığı fotoğrafta, bir gençlik kolu mensubu, arkadaşının pankart asabilmesi için bedeni ile merdiven görevi yapıyor.

Arasın gündeminde, yeniden refah partisinin cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından kurdurulduğunu iddia eden Mustafa Balbay da vardı.

 Aras ın konuşmasının satır başlıkları şu şekilde;

Arkamızda AKP değil, halk var

Yeniden refah partimiz kurulduğu günden, bu güne halkımızın desteği ile yoluna devam ediyor. Bu partinin bu gün gördüğü teveccüh, kimsenin minneti ile oluşmamıştır. Bizler karış karış tüm Anadolu yu dolaşarak, bu partinin temellerini attık. Bu parti milli görüş fikriyatının 40 yılı aşkın temeli ve bizim verdiğimiz emekler üzerine kuruldu.

Bu temel gerçeği bilmeyen göz ardı eden birisinin, 17 kasımda Ankara’ da yaptığımız kongredeki insan selini görerek, korkuya kapılıp; “yeniden refah partisi Erdoğan organizasyonudur, Dr. Fatih Erbakan ilk seçimde akp den milletvekili olacak” şeklinde bir demeç vermesi, yeniden refah partisinin mevcut siyasi düzlemdeki partileri nasıl ürküttüğünü bir kere daha göstermiştir.

Mustafa Balbay hapisten kurtarılmak için vekil yapıldı, kendisini siyasetçi sanıyor

Bu basit hareketi ile Mustafa Balbay, milletvekili olmanın ciddiyetini idrak edemediğini bizlere göstermiştir. Bilindiği üzere kendisi hapisten kurtarılmak için milletvekili yapılmıştır. Hapisten kurtulsun diye milletvekili yapılan bir kimsenin, kendisini siyasetçi zannediyor olması, böyle komik durumların ortaya çıkmasına sebep olmuştur.

Balbay, Erdoğan a çalışıyor iması

Mustafa Balbay ve CHP nin bu ipe sapa gelmeyen, kimin işine yarayacağı belli olmayan muhalefet anlayışı, Erdoğan nın can simididir. Milletimiz bunların yetersizliğine bakarak, gidip oyunu Erdoğan a vermektedir. Bu yüzden sayın Balbay hiç kimseye AKP de yer aramasın, gidip kendisi orada siyasi hayatına devam etsin. Bu şekilde CHP ye daha faydalı olacağına inanıyorum.

Bu gün gazeteler ve siyasi kulisler Beştepe ye CHP den kimlerini gizlice girip çıktığını konuşuyorlar. Balbay ilk önce gidip saray önündeki CHP lileri toplasın, sonra yeniden refah partisine laf yetiştirsin.

Balbay manevi olarak kirlendi

Bilindiği üzere çok yakın bir geçmişte ülkemizin gündeminde, Ergenekon davası denilen rezalet vardı. Yaklaşık on yıl ülke bu sahte dava ile meşgul edildi. Ve bu kumpas ile Mustafa Balbay’ da hapse mahkûm edildi.

Mustafa Balbay iyi hatırlasın, Ergenekon davasının daha henüz başında, bütün sivil toplum ne diyeceğini düşünürken, rahmetli Erbakan hocamız; “Ergenekon davası ordu içerisindeki ABD karşıtı subayların ayıklanması operasyonudur” demiştir.

Fatih Erbakan bakanlığı bile ret etti

Mustafa Balbay en azından bu sözlere vefa göstermeli, sözünü ona göre konuşmalı idi. Kendisine teklif edilen bakanlığı dahi ret edip, sıfırdan yeni bir siyasi parti kurmanın zorluklarına göğüs geren bir kimseye bu sözleri yakıştırmak, ancak ve ancak Balbay ın manevi olarak ne kadar kirli olduğunu ispat ediyor. 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer ANA SAYFA haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Anket
Sitemizi Nasıl Buldunuz?
Fena Değil
Güzel
İdare eder
Kötü
Çok kötü
Onursalhaber Güncel Kocaeli,Gebze,Darıca,Çayırova, Haber Sitesi
sanalbasin.com yesidir
© Copyright 2017 Onursal Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site Medyahost internet Hizmetleri haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GAZETE DAĞITIM BÖLGELERİMİZ
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA