onursalhaber

Uhrevi dünyamız için seçim zamanı

Çayırova belediyesi eski meclis üyesi Vahit Terzi okullardaki seçmeli dersler konusunda bir açıklama yaparak, velilerin Seçmeli derslerde Kuran-ı kerim dersinin seçmeli ders olarak seçilmesi konusunda çocuklarını yönlendirmeleri gerektiğini ifade etti
Bu haber 2020-01-07 12:48:11 eklenmiş ve 788 kez görüntülenmiştir.

Terzi yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

Sağlam bir karaktere sahip azimli gençlik için seçim zamanı

İster ortaokul ister lise düzeyinde olsun, gençlerimize seçmeli derslerle kendilerini daha da geliştirmelerine Millî Eğitim Bakanlığımız tarafından seçmeli derslerle fırsat tanınmaktadır. Bu fırsatı değerlendirmek isteyen öğrencimiz, geçmişiyle olan bağını güçlendirebilmekte, eğitimini zenginleştirerek, manevi duygularla kuşanarak uhrevi dünyasını keşfe çıkmaktadır.

Tam da bu noktada, günümüzde sonu facialarla biten çoğu bireysel ve ailevi problemleri hatırlamakta fayda vardır.

Boşanma oranlarından tutun da, trafikte sabredemeyen bireye, “bana neden öyle baktın”dan tutun da, “sen benim kim olduğumu biliyor musun”a kadar uzanan; sakin ve Muhammedi bir tavırla konuşmak yerine, öfke ve küfürle konuşan daha yüzlerce cahiliye davranışını artık yanı başımızdaki komşumuzda veya kendi kardeş ve akrabamızda görmek mümkün. Görüyor ve şahit oluyoruz ki bu davranışlar artık sadece kalp kırmıyor. Yıkıyor, parçalıyor ve öldürüyor...

Elbette bu davranışları saymakla bitiremeyiz. Ancak bize göre bunların temel sebebi yetişme biçimimiz ya da başka bir deyişle yetiştirememe biçimimiz.

Kendi aile bağlarını doğru kanallardan geliştiremeyen kişinin boş kalan bu his kanallarına aile ve kültürüne yabancı öğelerin girmesiyle tuhaf, değişik, yabani, hırçın ve gaddar parçalar girmekte ve hiç tasavvur bile edilemeyen basit durumlarda olağandışı sonuçlara korkunç sonuçlara sebep olmaktadır.

Değerli velilerimiz

Bir ev almak, bir otomobil almak, bir kıyafet almak için gösterdiğimiz gayreti maalesef çocuklarımız için göstermemekteyiz. Çocuklarımız geleceğimizdir diyoruz ancak geleceğimizi doğru kurgulamak için seferber olamamaktayız.

Çocuklarımızın bağımlılıkla sonuçlanan kötü bir alışkanlığa bulaşmasını –Allah korusun- istemeyiz. Terör örgütlerinin eline düşmesini, fesat düşünceler üreten gruplara katılmasını istemeyiz.

O halde değerli anne ve babalar,

Seçim zamanı…

Dini Bilgilerini tam öğrenen, tüm zamanların örnek insanı Hz. Peygamberin (SAV) Hayatını her yönüyle tanıyan, Rabbiyle konuşma imkânı bulacağı Ku’an-ı Kerim’i okumayı geliştiren ve geçmişiyle bağını güçlendireceği Osmanlıcayı çözen bir gençliğin, bu ilimlerden alacağı güç ve enerjiyle diğer ilimlerde kendini daha rahat geliştireceği aşikardır. Bu bilgilerle donanımını zenginleştiren birey elbette bulunduğu her ortamda fark oluşturacak, yaptıklarından mutlu olacak, çevresinin de kendisinden emin olmasını sağlayacaktır.

Seçimlerimiz, geleceğimizi şekillendiriyor. Geleceğimizi kendimiz belirleyelim.

09 Ocak tarihine kadar geleceğinize karar verin.

Sonradan pişman olup da perişan olmayalım.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer ANA SAYFA haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Anket
Sitemizi Nasıl Buldunuz?
Fena Değil
Güzel
İdare eder
Kötü
Çok kötü
Onursalhaber Güncel Kocaeli,Gebze,Darıca,Çayırova, Haber Sitesi
sanalbasin.com yesidir
© Copyright 2017 Onursal Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site Medyahost internet Hizmetleri haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GAZETE DAĞITIM BÖLGELERİMİZ
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA