onursalhaber

Çocuklarımız İçin adil, müreffeh ve güçlü bir Türkiye İstiyoruz

Yeniden Refah Partisi İlçe Başkanı Engin Kılıç; Tüm milletimizin Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyor, yaşanabilir bir Türkiye yeniden büyük Türkiye ve yeni bir dünya için azim ve kararlılıkla çalışmaya devam edeceğimizi ve genç nesillerimize adil, müreffeh ve güçlü bir Türkiye bırakmayı hedeflediğimizi ifade ediyorum.
Bu haber 2021-04-22 22:41:19 eklenmiş ve 93 kez görüntülenmiştir.

101 yıl önce bugün Hacı Bayram Veli Camiinde kılınan Cuma Namazının ardından, Sancak-ı Şerif eşliğinde Meclis'e gidildiğini, yapılan dualar ve kesilen kurbanla milli kurucu meclisin açılışının gerçekleştirildiğini unutmayalım.

23 Nisan 1920’de Büyük inançla ve coşkuyla açılışı yapılan ve toplanan Birinci Meclis, ülkemizin bağımsızlığını ve bütünlüğünü temin etmek, bizleri bölüp parçalayarak sömürmek ve köle yapmak isteyen emperyalist güçleri vatanımızdan kovmak, ülkemizde hak ile adalete dayanan adil bir yönetim ve düzen kurmak amacıyla yola çıkmıştır. Birinci Meclisin kuruluş amacını oluşturan, "milletin kendine, tarihine ve inancına bağlılık; milli iradeyi aynen temsil, ona saygı ve bağlılık; ülkenin bölünmez bütünlüğünü muhafaza etmek ve fikir ile inanç hürriyetine saygı duyulması" hususlarının, Meclisin kuruluşunun 101. yıl dönümünde de göz önünde bulundurulması gerekmektedir.

Kılıç, bu hedefler doğrultusunda kurulan Yeniden Refah Partisinin, 23 Nisan 1920'de milletin meclisinde toplanan temsilcilerinin sahip olduğu inançla hareket ettiğini, ülkenin milli ve yerli kalkınmasını gerçekleştirmek, her türlü sömürüyü ortadan kaldırmak, yeniden birlik ile beraberliği tesis etmek ve hak ile adaleti toplumun tüm kesimlerine yaymak amacıyla faaliyet gösteriyoruz.

Bu düşünce ve inançla, tüm milletimizin Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyor, yaşanabilir bir Türkiye, yeniden büyük Türkiye ve yeni bir dünya için azim ve kararlılıkla çalışmaya devam edeceğimizi ve Çocuklarımıza adil, müreffeh ve güçlü bir Türkiye bırakmayı hedeflediğimizi ifade ediyorum.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer ANA SAYFA haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Sitemizi Nasıl Buldunuz?
Fena Değil
Güzel
İdare eder
Kötü
Çok kötü
Onursalhaber Güncel Kocaeli,Gebze,Darıca,Çayırova, Haber Sitesi
sanalbasin.com yesidir
© Copyright 2017 Onursal Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site Medyahost internet Hizmetleri haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GAZETE DAĞITIM BÖLGELERİMİZ
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA