onursalhaber

7 YILDIZLI KENTİN 7 YILDIZLI BAŞKANI


Bu makale 2017-04-14 06:29:18 eklenmiş ve 6386 kez görüntülenmiştir.
ENGİN AKÇAY

Onursal Haber Gazetesi olarak, ilimizde bulunan siyasileri ve kentimize yön veren kanaat önderlerinin başarılı çalışmalarını onure etme adına köşemde yer vermek istedim.

Yeni başladığım gazetecilik mesleğinde, ilk köşe yazmanın hazını yaşarken, başarılı olan kişileri onure ettiğimiz gibi çalışmalarından memnun olmadığımız kişileri de afişe edeceğimizi de belirtmek isterim.

İlk yazıma da çalışmalarını takip ettiğim, Başiskele Belediye başkanı Hüseyin Ayaz’dan başlamak istedim.

Bildiğim kadarıyla genç, cesur ve özverili belediye başkanlığı yapmaya çalışan Ayaz, maneviyatını da önemseyen bir kişiliğe sahip. Benim için en önemli vasıf zaten bir kişinin mesleğine, maneviyatının yansımasıdır. Hacı olan başkan Ayaz, dağınık yapısı olmasına rağmen Başiskele ilçesinde her yere yetişmeye çalışmakta. Cenaze’den düğüne, açılıştan mevlit’e habire bir telaş içinde Başiskele’ye renk katıyor.

2015-2016 yıllarında yapılan anketlerde başarılı bulunan Ayaz’ın bu enerjiyi nereden ve nasıl yakaladığı da benim en çok merak ettiğim konulardan birisi. Kendisini uzaktan takip eden biri olarak örnekte aldığımı belirtmek isterim.

 

2016 yılının son döneminde Başiskele’ye vizyon koyarak ilçesini “Yedi yıldızlı kent” statüsüne kavuşturan Ayaz, bölgesine çektiği yatırımcılarla birlikte ilçesinin cazibe merkezi olmasını sağladı.

 

7 yılda “7 yıldızlı kent Başiskele” olarak tescillenen Kocaeli’nin Başiskele ilçesi, Başkan Hüseyin Ayaz’ın ORC Araştırma Şirketi tarafından yapılan ankette Türkiye sıralamasında 7. Kocaeli’de 1. olmasının gururunu ilçe halkına yansıtıyor ve kendiside bunu taşıyor.

Kaliteli ve dinamik ekibiyle, genç ve yeni bir ilçe olan Başiskele'nin; markalaşması yolunda öz kaynaklarını özel teşebbüs ile birleştirerek, halkın istekleri doğrultusunda yaptığı öncü ve örnek projeler, kısa sürede Başiskele'yi Kocaeli 'nin cazibe merkezi haline getirdi.

Birçok projeye imza atan başkan bakın Başiskele’ye neler katmış hep beraber inceleyelim.

Çamlıtepe Şehitlik Projesi, Başiskele sahil projesi, Etüt Merkezleri, Aktif İş Kadınları Girişim Projesi, Okuyan Anne Projesi, İstihdam Projeleri, Evde bakım projesi, Islanma havuzu projesi, Mahalle konakları projesi, Yaşam merkezleri projesi, Çocuk oyun parkları ve mesire alanları, spor kompleksleri ve kültür merkezleri gibi yüzlerce çalışma ve projeyi Başiskele halkına armağan etmiş.

Sizin için çok çalışıyoruz, hep çalışıyoruz diyerek yol yürüyen Başkan Ayaz’ın önünün Kocaeli siyasetinde açılması gerektiği kanaatindeyim.

Küçük ama dağınık Bir Yapıya Sahip Olan Başiskele’de başarılı çalışmalara imza atan başkan Ayaz’ın Kocaeli genelinde neler yapabileceğini siz düşünün.

Kalın Sağlıcakla.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Anket
Sitemizi Nasıl Buldunuz?
Fena Değil
Güzel
İdare eder
Kötü
Çok kötü
Onursalhaber Güncel Kocaeli,Gebze,Darıca,Çayırova, Haber Sitesi
sanalbasin.com yesidir
© Copyright 2017 Onursal Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site Medyahost internet Hizmetleri haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GAZETE DAĞITIM BÖLGELERİMİZ
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA