onursalhaber

Baş Tacı Annelerimiz…

AK Parti Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman, Anneler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.
Bu haber 2020-05-10 20:54:53 eklenmiş ve 3102 kez görüntülenmiştir.

Vekil Yaman yayınladığı mesajında; ‘’Cennet annelerin ayakları altındadır’’ hadisi şerifi ile, Ahiret nimetlerinin en büyüğü olan Cennet nimetinin anahtarının annelerimize verilmesi, İslam dinimizin kadınlara ne denli büyük bir ehemmiyet ve kutsi bir konum verdiğinin en büyük göstergesidir.

İslam dinimizin büyük değer verdiği baş tacı annelerimiz, kardeşlerimiz, kızlarımız, eşlerimiz bizlere yüce Mevlanın en büyük emanetidir.

Maalesef ülkemizde uzun yıllar dinimizin gereği olarak örtünen kadınlarımız; eğitimden mahrum bırakılmış, üniversite kapılarında büyük bir zulme uğramış ve ictimai hayatta hak ettikleri konuma gelememişlerdir. Bizim nazarımızda başörtülü olsun ya da olmasın bütün kadınlar kıymetlidir. Onlara karşı ayrımcılık yapmak en büyük zulüm ve insanlığa karşı işlenmiş en büyük suçtur.

Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğindeki Ak Partimizin, memleketimize, insanlığa ve kadınlarımıza vermiş olduğu en kutsi ve en onurlu hediyelerden birisi; kadın kardeşlerimiz arasındaki ayrımcılığın Allah’ın izniyle ortadan kaldırılmasıdır. Günümüz Türkiye’sinde kadın kardeşlerimiz istedikleri okullarda okumakta, kamusal alan zulmüne uğramadan istedikleri alanlarda istihdam olabilmektedirler. Başörtülü veya başörtüsüz bütün kardeşlerimiz, memleketin her köşesinde omuz omuza büyük bir sevgi ve hoşgörü ile ülkemizin 2023 vizyonuna hatta daha da ötesine taşımaya fedakarca omuz vermektedirler. 

Memleketimizin farklı bölgelerinde dolaşırken kılık kıyafet zulmüne uğramadan hanım kardeşlerimi ‘’bir öğretmen, bir doktor, bir gazeteci, bir hemşire, bir bilim insanı ya da evlerinin hanımefendisi‘’ olarak görmek hem şükrümüzü arttırıyor, hem de göğsümüzü kabartıyor. Bu tabloyu görünce dili, dini, mezhebi, düşüncesi ne olursa olsun kardeşlik duygumuzun yeniden tesis olduğunu müşahade ediyoruz. Ayrımcılığın olmadığı bir Türkiye’de hep beraber eğitimde, sağlıkta, kültürde, modern teknoloji üretiminde ve hatta ilaç üretiminde dünya markası olmaya doğru hızla ilerliyoruz.

Kocaeli’de mazgallar temizleniyor

Dünyanın modern ülkeleri yaşanmakta olan pandemi döneminde vatandaşları arasında ayrımcılık yaparken, ülkemizde kesinlikle hiçbir surette ayrım yapılmaksızın bütün vatandaşlarımıza fedakarca hizmet verilmesi, hatta bencilliğin zirve yaptığı bir dönemde ‘’ milli ve manevi değerlerimiz’’  gözetilerek bütün dünyaya yardım eli uzatılması takdire şayandır.

Ayaklarına cennet serili kıymetli annelerimizin duasıyla bu meşakkatli günlerin bir an evvel son bulacağına ve ardından aydınlık bir geleceğimizin olacağına inancım tamdır.

Her daim, geleceğimizin teminatı gençlerimizi yetiştiren, ömürlerini ailelerine vakfeden, fedakarlık ve merhamet timsali olan, hayatımızın her evresinde sevgisine, ilgisine, bilgisine, duasına ihtiyacımız olan, hürmetlerin en büyüğünü hak eden kıymetli annelerimizin, “Anneler Günü “nü kutluyor; ahirete irtihâl etmiş tüm annelerimizi rahmet ve minnetle yad ediyorum." dedi.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer ANA SAYFA haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Sitemizi Nasıl Buldunuz?
Fena Değil
Güzel
İdare eder
Kötü
Çok kötü
Onursalhaber Güncel Kocaeli,Gebze,Darıca,Çayırova, Haber Sitesi
sanalbasin.com yesidir
© Copyright 2017 Onursal Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site Medyahost internet Hizmetleri haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GAZETE DAĞITIM BÖLGELERİMİZ
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA