onursalhaber

GÖLCÜK’TEKİ RAHVAN AT YARIŞLARINDA BÜYÜK HEYECAN YAŞANDI

Gölcük Belediyesi Geleneksel Rahvan At Yarışları 17.Gölcük Koşusu, büyük ilgi ve katılımla, Gölcük Belediyesi Rahvan At Bakım ve Konaklama Tesisi Koşu Pisti'nde yapıldı. Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer’in ev sahipliğindeki yarışları, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Yaşar Çakmak, Gölcük Kaymakamı Cengiz Karabulut, MHP İl Başkanı Yunus Emre Kurt, AK Parti İlçe Başkanı Çetin Seymen, MHP İlçe Başkanı Bilal Çakır, çok sayı da davetli ve tribünleri tamamen dolduran rahvan at tutkunları takip etti.
Bu haber 2021-09-06 10:40:36 eklenmiş ve 61 kez görüntülenmiştir.

11 kategoride yapılan yarışlarda büyük heyecan yaşandı. Altın kemerli baş at yarışında büyük çekişme yaşanırken, Yahya Polat’ın atı 1.geldi.

 Gölcük Belediyesi ve Gölcük Değirmendere Rahvan Atçılar Kulübü iş birliğiyle yapılan Gölcük Belediyesi Geleneksel Rahvan At Yarışları 17. Gölcük Koşusu büyük ilgi ve katılımla Rahvan At Bakım ve Konaklama Tesisi Koşu Pisti’nde yapıldı.

TÜRKİYE’NİN DÖRT BİR BÖLGESİNDEN GELEN ATLAR YARIŞTI

Türkiye’nin her bölgesinden at sahibi yarış tutkunlarının katıldığı yarışlar kıyasıya çekişmeye sahne oldu. Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer’in ev sahipliğindeki yarışları, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Yaşar Çakmak, Gölcük Kaymakamı Cengiz Karabulut, MHP İl Başkanı Yunus Emre Kurt, AK Parti İlçe Başkanı Çetin Seymen, MHP İlçe Başkanı Bilal Çakır, çok sayı da davetli ve tribünleri tamamen dolduran rahvan at tutkunları takip etti.

 

BAŞKAN SEZER: “BÜYÜK MUTLULUK DUYUYORUZ”

Yarışmalar öncesinde açılış konuşması yapan Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, “17.Geleneksel Rahvan At Yarışları Gölcük Koşusuna hoş geldiniz sefalar getirdiniz. Rahvan at yarışları bizim ata sporumuz. Aslında sadece ata sporu demek rahvan at yarışı için az kalır.

Ecdadımızın Viyana önlerine kadar gitmesini sağlayan daha da öncesinde Orta Asya’dan bu bölgelere gelmesini sağlayan bu mübarek hayvanlardır. Şu an bu sporu yaşatan sevgili yarış sever, at sahibi hemşehrilerimiz ve vatandaşlarımız da bu ruhun, bu geleneğin yaşamasını sağlamaktadır.

Dolayısıyla bizde buna karınca, kararınca katkıda bulunabildiğimiz için büyük mutluluk duyuyoruz” diyerek alkışlar arasında konuşmasını tamamladı.

 

YARIŞLAR ÇOK ÇEKİŞMELİ GEÇTİ

 

Serin bir pazar gününde, kalabalık bir izleyici kitlesinin takip ettiği yarışlar, çok çekişmeli geçti. Baş atlar da Yahya Plat’ın atı 1.gelirken, kupasını Gölcük Kaymakamı Cengiz Karabulut ve Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer’in elinden aldı. Diğer dereceye giren atlara ise kupaları protokol üyeleri tarafından taktim edildi.

 

DERECEYE GİREN ATLAR

BAŞ ATLAR

1-Yahya Polat - Çarşamba

2-Ertan Çelik - Ünye

3-Bahri Coşkun - Çarşamba

 

BAŞALTI ATLAR

1-Mehmet Barut - Bursa

2-Turgay Terman - Gölcük

3-Erhan Çınar - Karapürcek

 

BÜYÜKORTA ATLAR

1-Hümmet Zengin - Balıkesir

2-Burhan  Çeçen - Değirmendere

3-Zafer Demirolay - Tire

 

KÜÇÜK ORTA ATLAR

1-Selim İleri - Çarşamba

2-Mustafa Düdükçü - İZmir

3-Ali Aykan - Tire

 

DESTE TAYLAR

1- Resul Demir - Kütahya

2- Ali Dedeoğlu - Menemen

3- Hacı Kamil Arslan - Bursa

 

TOZKOPARAN TAYLAR

 

1-Mahmut Ali Sarı - Kütahya

2-Ali Yıldırım Sezer – Gölcük

3-Halil Pekcanlı - Gerede

 

3’LÜ TAYLAR

1-Sabri Akbaş - Çarşamba

2-Mustafa Burmaoğlu- Kütahya

3-İsmail Tufan - Gölcük

 

4’LÜ TAYLAR

1-İsmet Yıldırım  - Eskişehir

2- Hüseyin Karakuş - Bursa

3- İlyas Sağlam - Çarşamba

 

TAZE BEŞLİ TAYLAR

1- Kasap Rıdvan - Bursa

2- Anıl İpek - Kuşadası

3- Hazar Yavgu - Kütahya

 

KÖYLÜ DÖRTNAL

1-Engin Kesdoğan – Değirmednere

2-Emrah İpek – Sapanca

3-Rıfat Büyükbudak - Gölcük

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer ANA SAYFA haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Sitemizi Nasıl Buldunuz?
Fena Değil
Güzel
İdare eder
Kötü
Çok kötü
Onursalhaber Güncel Kocaeli,Gebze,Darıca,Çayırova, Haber Sitesi
sanalbasin.com yesidir
© Copyright 2017 Onursal Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site Medyahost internet Hizmetleri haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GAZETE DAĞITIM BÖLGELERİMİZ
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA